Menu
Alışveriş Sepetiniz

Kargo ve Teslimat

Kargo Paketini Nasıl Teslim Almalıyım?
Kargo paketinizi sağlam şekilde teslim aldığınızdan emin olmadan kargo formuna imza atmayınız. Kargo firması en hızlı şekilde ürünü teslim etmek isteyecektir fakat lütfen kargo tutanağını imzalamadan önce ürününüzün kutusunun taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını kontrol ediniz. Kutuda herhangi bir nedenle hasar var ise hiçbir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine tutanak tutulması için kutunuzu iade ediniz. Size tarafımızdan yeni ürünleriniz derhal gönderilecektir. Kutusu hasarlı olan ürünlerin teslim alınması durumunda içindeki ürünlerin hasarından veya eksikliğinden Jumbum.com sorumlu değildir. Eğer kargo firmasının getirdiği pakette herhangi bir deformasyon veya içindeki ürünün zarar görebileceğini size düşündüren herhangi bir şüphe var ise kargo formunu imzalamadan kargo görevlisinin yanında paketi açıp içindeki siparişlerinizin fiziksel durumunu kontrol ediniz. Bir sıkıntı görmüyorsanız kargo formunu imzalayınız. Kutu içerisindeki ürünlerin herhangi bir şekilde zarar gördüğünü düşünüyorsanız ürünleri teslim almayıp kargo görevlisinden kargo hasar tutanağı istediğinizi talep ediniz.(Tutanak tutulan ürünleri lütfen teslim almayınız. Jumbum.com'a ürünlerin geri gelmesi gerekmektedir) Tutanak tutulan ürünlerin değişimi yapılarak tarafınıza yeniden kargo edilecektir.. 

Kargo firması paketi teslim ettikten sonra kutunun ezik,yırtık ve darbeli olduğunu farkettiniz ve üründe bir hasar var ise kargo şubesine giderek zabıt tutturabilirsiniz. Tuttuğunuz tutanakla beraber ürün bize ulaştıktan sonra değişim işleminiz derhal yapılacaktır. 


Siparişim Şu An Nerede?
Siparişlerim ekranı içerisindeki "Göster" linkine tıklayarak siparişinizin şu an ne aşamada olduğunu ve kargo takip numaralarını kontrol edebilirsiniz.

Kargo/Teslimat Ücretiniz Nedir? 
Kargo teslimat ücreti satın aldığınız ürünlerin hacim bilgilerine göre sepet ekranında otomatik olarak hesaplanmaktadır. Ürünleri sepete attığınızda "Teslimat" bölümünde kargo ücretini görebilirsiniz.


Ürün İadeleri İçin Anlaşmalı Kargo
Herhangi bir nedenden dolayı tarafımıza yapılacak gönderiler için 790561701 nolu anlaşma kodu ile MNG Kargo firması aracılığıyla gönderim kabul etmekteyiz.

• Ürünün ayıplı mal olduğu durumlar hariç olmak üzere tüm iade ücreti Alıcı tarafından karşılanacaktır. (23.08.2022 Tarihli ve 31932 nolu resmi gazete) 

İadeler mutlaka orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

• Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örn.: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

• Tüketiciye teslimi yapılmış olan cep telefonu, akıllı saat, tablet ve bilgisayarlar ürünlerinin iadesi (23.08.2022 Tarihli ve 31932 nolu resmi gazete) kabul edilmemektedir.

• İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte iade sebebini içeren bir yazı/not göndermeniz gerekmektedir.

• Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bazı ürün gruplarının orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. (Örn: hafıza kartları, bilgisayar donanım ve yazılım ürünleri, kulaklık, kılıf vb. )

• İade etmek istediğiniz ürün veya ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da geri gönderimi Yurtiçi Kargo ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti göndericiye aittir.

Sitemizde kullanıcı deneyimi arttırmak için çerez kullanılmaktadır. Ayrıntılar için Gizlilik Politikası’nı inceleyiniz. Devam edildiğinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.